"אין מצב שאת שורפת ציורים" – כתב לי ר'

פורסם: 19 במאי 2011 ב-אמנות
תגים: , , , , , , , ,

"אין מצב שאת שורפת ציורים…אני בטוח שלא יהיה מה לשרוף" – כך כתב לי ידידי ר' שהוא אמן בעצמו. ומכאן התפתחה בינינו שיחה. חשבתי , ולאור תגובות רבות ואחרות שקיבלתי, שיהיה מעניין לחשוף כאן חלק ממנה.

ר' : נורית!!! מעניין, נועז, על גבול הפרובוקטיבי. אני מאד מתרגש וקצת פוחד ממה שהולך לקרות. האם זה נכון מה שקראתי?

נ': ..זה נכון מה שקראת. זה אולי נשמע פרוקובקטיבי, אבל זה לא. עומדים מאחורי זה דברים. זה חמוד מצדך שאתה פוחד. אל תפחד יהיה בסדר. אני פוחדת שמרוב שאנשים יפחדו, יקנו את העבודות ובסוף לא יהיה מה לשרוף…..אל תדאג לא יקנו. בקיצור, יהיה בסדר, אני מתכננת את זה כבר עשר שנים.

ר': אני בטוח שלא יהיה מה לשרוף! אין מצב שאת שורפת ציורים!!!!! איפה אפשר לראות את גלריית הציורים שאת הולכת להציג שם?

נ': … אהבתי את הנחישות שלך. אני שורפת. לפחות זו התכנית. את גלריית הציורים שיעמדו לשריפה אציג בבלוג בזמן שסמוך לאירוע, כשבועיים לפני השריפה. תיהיה לך הזדמנות לראותם בבלוג שאפרסם בהמשך.

ר': למה את כזאת? מה מסתתר אחרי רעיון השריפה?

נ':…..מצוין. סיקרנתי אותך. זה כבר טוב. אז תעקוב אחרי הבלוגים בהמשך ומשם אולי תבין למה אני שורפת. הרבה מסתתר מאחורי זה. אני משאירה אותך (ואת שאר הקוראים והמתעניינים) קצת במתח. ..בכל מקרה אני שמחה לדעת שאתה אוהב את ציורי וגם חס עליהם מבלי שאפילו ראית אותם. או שאתה פשוט חס על כל אמנות שהיא – וגם זה בסדר.

ר': קודם כל ראיתי את העבודות שלך ואני חושב שהייתי מגיש צו מניעה אם זה היה אפשרי! השאלה המעניינת היא אם יש לך זכות לעשות את זה? למרות שהעבודות הן פרי יצירתך.

במקום הזה חשבתי שמתפתח כאן דיון מעניין. האם צריך אפוטרופס שיגן על ציוריי ? ידידי העלה כאן שאלה מעניינת. באירוע עצמו 'מה שלומי על הגבול' יתקיים גם רב שיח ופאנל של יוצרים שיעסקו בשאלות של גבול. אני מניחה שגם העניין הזה יעלה שם לדיון וכמובן שיש לי את התשובות שלי, שגם יינתנו  בהדרגה ובעיקר בזמן הנכון.

ובינתיים על מנת לא להשאיר את הבלוג ריק ממראה עיניים, החלטתי על דרך האלימינציה להראות למשל עבודה שאכן הייתה שם בתערוכת היחיד (הראשונה ב – 1987 ) אבל היא לא הולכת לתערוכה ביער וגם לא מועמדת לשריפה.

דיוקן ושברי מראה - נורית צדרבוים - 1987

דיוקן ושברי מראה - נורית צדרבוים - 1987

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s